Klub Olimpijczyka przy ZSO1 w Terespolu
Strona G?ówna · Kategorie Newsów · Artyku?y · Forum · LinkiAugust 20 2024 12:00:51
Nawigacja
Strona G?ówna
Kategorie Newsów
Artyku?y
Galeria
Forum
Linki
Kontakt
Szukaj

PKOL
ZSO1 Terespol
Ostatnie Artykuły
MISTZOSTWA ŚWIATA W ...
Zimowe Igrzyska Olim...
Letnie Igrzyska Olim...
MISTRZOSTWA EUROPY W...
Olipijczycy zamordow...
Użytkowników Online
Gości Online: 1
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanch Uzytkowników: 5
Nieaktywowany Użytkownik: 2
Najnowszy Użytkownik: Klaudia
Wątki na Forum
Najnowsze Tematy
Brak zawartości dla tego panelu
Najciekawsze Tematy
Brak zawartości dla tego panelu
Polska Biega 2014
PODZIĘKOWANIA
Dla
Klubu Olimpijczyka w Terespolu


Dziękujemy za udział w rekordowej akcji Polska Biega 2014. Pobiegło z nami ponad 133 tys. osób! Dziękujemy za organizację i promocję zdrowego stylu życia.

Zespół Polska Biega
Lidia Krzemień-Zimand
Dyrektor ds.sportów rekreacyjnych
W CK Sport Agora S.A
Magdalena Sołtys
Szef serwisu i akcji społecznej
Polska Biega






cheba dnia February 12 2015 12:40:48 0 Komentarzy · 664 Czytań · Drukuj
Mistrzostwa Powiatu W Halowej Piłce Nożnej, Terespol, 22.01.2015r
W Terespolu najlepsza Leśna Podlaska

W rozegranych 22.01.2015 r Mistrzostwach Powiatu w Halowej Piłce nożnej w Terespolu wygrali uczniowie ZSCKR Leśna Podlaska i będą reprezentować Powiat w rozgrywkach na szczeblu Rejonu. Gratulujemy i życzymy sukcesów! Zawodnicy zostali podzieleni na dwie grupy.
Wyniki grupy A:
1. ZS Małaszewicze – ZSP Międzyrzec Podl – 0:1
2. ZS Małaszewicze – ZS Janów Podl – 1:0
3. ZSP Międzyrzec – LO Wisznice – 0:0
4. ZS Janów Podl – LO Wisznice – 1:0
5. LO Wisznice – ZS Małaszewicze – 0:2
6. ZSP Międzyrzec Podl – ZS Janów Podl – 3:1
Wyniki grupy B:
1. LO Terespol – LO Międzyrzec – 0:2
2. ZSCKR Leśna Podl – LO Terespol – 1:1
3. LO Międzyrzec - ZSCKR Leśna Podl – 2:2
Półfinał:
1. ZSP Międzyrzec Podl – ZSCKR Leśna Podl – (2:2), 0:2 (karne)
2. LO Międzyrzec Podl - ZS Małaszewicze – 0:2
Mecz o III miejsce:
ZSP Międzyrzec – LO Międzyrzec – 0:3 (walkower)
Finał:
ZSCKR Leśna Podl – ZS Małaszewicze – 1:0

Ostateczna Kolejność:
I m – ZSCKR Leśna Podl
II m – ZS Małaszewicze
III m – LO Międzyrzec Podl
IV m – ZSP Międzyrzec Podl
V m – ZS Janów Podl
VI m LO Terespol
VII m – LO Wisznice

cheba dnia January 22 2015 16:25:16 0 Komentarzy · 692 Czytań · Drukuj
Klub Olimpijczyka z Terespola na Spotkaniu Noworocznym Rodziny Olimpijskiej
Noworoczne Spotkanie Rodziny Olimpijskiej, Warszawa, 12.01.2015

Jak każe wieloletnia tradycja, 12 stycznia 2015 r noworoczne spotkanie zgromadziło Polską Rodzinę Olimpijską, jej przyjaciół i sympatyków. Sale Centrum Olimpijskiego z trudem pomieściły gości, a w ich gronie tradycyjnie od lat Klub Olimpijczyka z Terespola. Wśród zaproszonych znaleźli się przedstawiciele wszystkich Sponsorów, Partnerów i Patronów Medialnych Polskiego Ruchu Olimpijskiego, a także marszałek Sejmu Radosław Sikorski, doradca Prezydenta RP Jan Lityński, minister Sportu i Turystyki Andrzej Biernat i wielu innych znakomitych gości z pierwszą damą polskiego sportu Ireną Szewińską na czele. Podsumowując sportowy rok 2014, Prezes PKOL Andrzej Kraśnicki stwierdził, że „był on jednym z najlepszych w historii polskiego sportu”.
Podczas uroczystości zostały przekazane statuetki dla laureatów Wielkiej Honorowej Nagrody Sportowej PKOL im. Piotra Nurowskiego. W kategorii zawodnik zostali - nasi mistrzowie olimpijscy z Soczi: Zbigniew Bródka, Justyna Kowalczyk i Kamil Stoch, mistrz świata w kolarstwie szosowym Michał Kwiatkowski oraz mistrzyni Europy i rekordzistka świata w rzucie młotem Anita Włodarczyk, w kategorii trener - Wiesław Kmiecik (trener kadry narodowej łyżwiarzy szybkich), w kategorii drużyna - nasza reprezentacja mistrzów świata w siatkówce mężczyzn.
Wyróżnienia dla polskich związków sportowych w dyscyplinach olimpijskich otrzymały: bokserski, judo, kajakowy, kolarski, lekkiej atletyki, łuczniczy, łyżwiarstwa szybkiego, narciarski, piłki siatkowej, pływacki, tenisa stołowego, towarzystw wioślarskich, zapaśniczy i żeglarski.
Nagrody "Nadziei Olimpijskich" im. Eugeniusza Pietrasika odebrali młodzieżowi mistrzowie olimpijscy z Nankinu: bokserka Elżbieta Wójcik i florecista Andrzej Rządkowski.
Trofeum MKOl za zasługi na rzecz promocji olimpizmu otrzymał fotograf Leszek Fidusiewicz ( uczestnik siedmiu igrzyskach olimpijskich).
Tradycyjnie pożegnaliśmy medalistów olimpijskich, którzy w ubiegłym roku zakończyli kariery sportowe: kajakarka Aneta Pastuszka-Konieczna, wioślarze Michał Jeliński i Łukasz Pawłowski oraz łuczniczka Katarzyna Klata.
Imprezę uświetnił program artystyczny w wykonaniu członków zespołu Narodowej Orkiestry Symfonicznej Polskiego Radia w Katowicach. W kuluarach spotkałam wielu olimpijczyków, trenerów i znajomych z: Puszczykowa, Racotu, Sochaczewa, Inowrocławia, Białegostoku. Prowadziliśmy rozmowy, wymienialiśmy się doświadczeniami i snuliśmy plany na przyszłość.
Opuszczając gościnne progi Centrum Olimpijskiego uczestnicy spotkania otrzymali przepiękny kalendarz PKOL na 2015


cheba dnia January 13 2015 08:09:28 0 Komentarzy · 707 Czytań · Drukuj
Gala 95 lecia PKOL
Klub Olimpijczyka z Terespola na Gali 95-lecia PKOl

Impreza, która odbyła się 15 grudnia 2014 r. w Teatrze Wielkim w Warszawie zgromadziła ponad 1600 osób - mistrzów i medalistów olimpijskich kilku pokoleń, działaczy, licznych gości zagranicznych, przedstawicieli władz państwowych i samorządów. Przebiegała pod honorowym patronatem Prezydenta Bronisława Komorowskiego. Wśród zaproszonych na tę niezwykłą uroczystość był obecny Klub Olimpijczyka z Terespola reprezentowany przez przewodniczącą Krystynę Pucer.
Po powitaniu przybyłych przez Prezesa Andrzeja Kraśnickiego pozdrowienia zgromadzonym wokół polskiego ruchu olimpijskiego przekazali: doradca Prezydenta Bronisława Komorowskiego (honorowego patrona jubileuszowych obchodów) - Jan Lityński oraz minister sportu i turystyki Andrzej Biernat. Specjalne życzenia z Lozanny nadesłał prezydent MKOl Thomas Bach.
Wszyscy nasi medaliści olimpijscy zostali zbiorowym laureatem niedawno ustanowionego i przyznanego dopiero po raz pierwszy Orderu Zasługi PKOl. Wyróżnienie odebrali mistrzowie olimpijscy: Otylia Jędrzejczak i Robert Korzeniowski. Niesamowite wrażenie zrobiła liczba olimpijczyków, którzy na ten moment powstali z miejsc! Zapowiedzieli, że Order przekażą do zbiorów stołecznego Muzeum Sportu i Turystyki.
Prezes Andrzej Kraśnicki wraz ze zdobywczynią siedmiu medali olimpijskich (w tym trzech złotych) Ireną Szewińską odebrał przyznany PKOl Medal Międzynarodowego Komitetu Fair Play z rąk wiceprezydenta Komitetu - Norberta Muellera.
Szefowie dwunastu firm, sponsorujących i wspierających działalność Polskiego Komitetu Olimpijskiego z rąk A. Kraśnickiego odebrali pamiątkowe statuetki jako dowód wdzięczności za współpracę w mijającym roku 2014. W imieniu sponsorów życzenia jubilatowi oraz wszystkim olimpijczykom i kandydatom na nich złożył przewodniczący Rady PKOl dr Jan Kulczyk.
Po części oficjalnej rozpoczęła się – entuzjastycznie przyjęta przez zgromadzonych część artystyczna. Wystąpili w niej: chór Teatru Wielkiego oraz Waldemar Malicki i orkiestra Filharmonii Dowcipu pod dyr. Bernarda Chmielarza i soliści.
Opuszczający progi Teatru Wielkiego uczestnicy uroczystości w prezencie od PKOl otrzymali najnowsze wydanie "Leksykonu olimpijczyków polskich 1924-2014" autorstwa dr Bogdana Tuszyńskiego i Henryka Kurzyńskiego oraz upominkowe świąteczne koperty pierwszego dnia obiegu od Poczty Polskiej.

cheba dnia December 16 2014 13:54:42 0 Komentarzy · 789 Czytań · Drukuj
WF na Zimowym Narodowym
Licealiści z Terespola w gronie laureatów konkursu „Stop zwolnieniom z wf-u”

11.12.2014 r uczniowie Liceum Ogólnokształcącego w Terespolu wzięli udział w lekcji wychowania fizycznego na zimowym Stadionie Narodowym. Autorką sukcesu uczniów jest nietuzinkowy nauczyciel wychowania fizycznego w tej szkole Renata Nowicka. Konkurs polegał na wykonaniu fotografii, gdzie widoczna jest cała klasa i która w ciekawy sposób przedstawia pomysł na to, jak powiedzieć „stop zwolnieniom z wf”. Zdjęcie w naszej szkole wykonano w ramach zajęć z wychowania fizycznego. Miało charakter grupowy i przedstawiało klasę pierwszą liceum podczas zajęć prowadzonych przez panią Renatę w parku przy szkole.
Komisja konkursowa w składzie, której znaleźli się przedstawiciele Ministerstwa Sportu i Turystyki oraz Fundacji Marcina Gortata MG 13 spośród wielu przesłanych zgłoszeń konkursowych wyłoniło 30 laureatów konkursu „WF Na Zimowym Narodowym” oraz trzy szkoły otrzymały wyróżnienia. Na wysokim V miejscu znalazły się dziewczęta Renaty Nowickiej z LO Terespol.
33 zwycięskie szkoły, ogółem 800 osób z całej Polski przedstawiające najbardziej kreatywne zajęcia zostało zaproszonych na Stadion Narodowy do udziału w lekcji wf z największymi gwiazdami sportu. Powitał nas Minister Sportu i Turystyki Andrzej Biernat. Rozgrzewkę poprowadziła Anna Lewandowska. Obecni byli: Agnieszka Rylik – boks, Artur Siudmiak – piłka ręczna, Cezary Trybański – koszykówka, Mariusz Czerkawski – hokej na lodzie, Marek Plawgo – lekkoatletyka, Otylia Jędrzejczak – pływanie.
Na stadionie, w jego centrum przykuwała uwagę olbrzymia choinka. Czekało na nas spektakularne miasteczko lodowe – 3 lodowiska oraz górki lodowe do zjeżdżania na pontonach. Organizatorzy zapewnili darmowe wypożyczanie kasków, łyżew i pontonów. W pełni wykorzystaliśmy czas spędzony na Narodowym. Z wielką przyjemnością braliśmy aktywny udział we wszystkich propozycjach ruchowych. Sam stadion zrobił na nas olbrzymie wrażenie. Niezwykłe było również spotkanie ze znanymi sportowcami. W rozmowach starali się przekazać nam swoją receptę na sukces. Z tych rozmów wynikało, że wszystko zaczyna się od wf, od szkoły, nie trzeba brać zwolnień ale spędzać czas aktywnie. Trzeba mieć pasje, marzenia. Do sukcesu prowadzą schody, a nie winda. Nie każdy musi zostać mistrzem ale sport uczy życia, radości, spotyka się fajnych ludzi. Sport uczy wygrywać i przegrywać. Szczególnie spodobała się nam recepta, którą osobiście stosowała Otylia Jędrzejczak: sport musi dawać przyjemność, każdy ma w sobie talent, tylko trzeba go w sobie obudzić, porażka jest tylko przystankiem na drodze do sukcesu, pomimo wszystko warto się uśmiechać!

Z żalem i satysfakcją opuszczaliśmy Stadion Narodowy. Uczestniczyliśmy w czymś wyjątkowym i byliśmy częścią tej niezwykłej lekcji. Każdy uczestnik otrzymał czapkę i szalik, dyplom uczestnictwa i drobne upominki od organizatorów. Wracaliśmy pełni wrażeń, zaopatrzeni w autografy, zdjęcia i rady Mistrzów. Mamy nadzieję, że wrócimy tutaj za rok.


cheba dnia December 11 2014 22:49:20 0 Komentarzy · 781 Czytań · Drukuj
Klub Olimpijczyka w Brześciu!
57 Międzynarodowy Turniej Lekkoatletyczny
im. generała D.M. Karbyszewa – Brześć, 05 – 06. 12. 2014r.


Około 1000 zawodników i zawodniczek z 7 krajów stanęło na starcie 57 zawodów lekkoatletycznych w Brześciu w miniony piątek i sobotę. Na przepięknym krytym stadionie spotkali się młodzi sportowcy z 7 krajów: Polski, Ukrainy, Białorusi, Rosji, Słowacji, Mołdawii i Litwy. Swoje reprezentacje wystawiło ponad 50 miast. Polskę reprezentowali zawodnicy z Bielska Podlaskiego ( KS „Sprint”), Siedlec ( WLKS) i Terespola (Klub Olimpijczyka). Rywalizacja przebiegała w dwóch grupach wiekowych: 1999- 98 i 2001 – 2000 r.
W programie zawodów odbyły się następujące konkurencje:60, 300, 600, 2000, 60 przez płotki, 5000, skok w dal, wzwyż, trójskok, dysk, kula, oszczep, skok o tyczce i 4x200. Poziom zawodów był bardzo wysoki, zwłaszcza u dziewcząt, które wielokrotnie osiągały lepsze wyniki od chłopców w tej samej grupie wiekowej. Padło wiele znakomitych wyników. Warto zaznaczyć, że w przeszłości swoje kariery sportowe na tym stadionie zaczynało wielu medalistów olimpijskich na czele z Mistrzynią Olimpijską, Julią Nesterenko.
Klub Olimpijczyka z Terespola pod wodzą pana Andrzeja Korbala reprezentowała młodzież z obu naszych szkół oraz zawodnicy „Żaka” Biała Podlaska. Chociaż nie osiągnęliśmy spektakularnych sukcesów, to kilka wyników padło naprawdę obiecujacych. Najlepiej pobiegła Patrycja Buczyło na dystansie 1000m, która w ogólnej klasyfikacji na tym dystansie zajęła wysokie VI miejsce. Wszyscy godnie reprezentowali swój kraj, skorzystali z możliwości startu w hali (większość pierwszy raz w życiu!), nabrali nowych doświadczeń. Byliśmy obserwatorami „na żywo” wszystkich konkurencji - wielki podziw wzbudzili zawodnicy skaczący o tyczce. Kibicowaliśmy wszystkim jednakowo.

Pomimo chłodu odbyliśmy krótki spacer po Brześciu. Obejrzeliśmy mecz ligowy hokeja na lodzie. Sami również spędziliśmy wolny czas jeżdżąc na łyżwach. Trzeba przyznać, że niektórzy radzili sobie świetnie! Wyjazd pod każdym względem był udany! Z niecierpliwością czkamy na zawody 2015 roku!

cheba dnia December 07 2014 14:56:44 0 Komentarzy · 805 Czytań · Drukuj
XXVI Bieg Niepodległości, Warszawa, 11.11.2014r.
Pobiegli dla Niepodległej

11 listopada 2014 roku odbyła się w Warszawie największa impreza biegowa w Polsce. Imponującą liczbę 15 000 pakietów startowych organizatorzy przygotowali dla biegaczy, którzy zjechali się do stolicy z całego kraju. Motywem przewodnim XXVI Biegu Niepodległości była sylwetka Rotmistrza Witolda Pileckiego – ochotnika do Auschwitz. Gościem specjalnym i starterem honorowym był Jego syn Andrzej Pilecki. IPN, jako patron honorowy biegu, tradycyjnie wystawił także swoją reprezentację. W tym roku w biegu wzięło udział 66 osób z Instytutu oraz przedstawiciele akcji pod nazwą Misja: Semper Fi.
Tegoroczna edycja Biegu Niepodległości obok upamiętnienia szczególnych wydarzeń w historii Polski, zwracała uwagę na wyzwania osób cierpiących na mukowiscydozę. PKO Bank Polski wraz z Fundacją „Zdążyć z Pomocą” zachęcali wszystkich biegaczy do przyłączenia się do charytatywnej akcji biegowej na rzecz pięcioletniej Amelki chorej na raka. Jeśli do akcji włączyłoby się co najmniej 200 osób, to Fundacja PKO Banku Polskiego przekaże 20 tys. złotych na jej leczenie. Pobiegło 800 osób!
Start do tego niezwykłego Biegu nastąpił o godz. 11:11. Biało czerwona, żywa flaga zagościła na ulicach Warszawy. Na dystansie 10 km zwyciężył zdecydowanie Łukasz Parszczyński, który pokonał dystans w czasie 30:03. Wśród kobiet pierwsza na mecie była Iwona Lewandowska uzyskując wynik 33:15.
Dla mieszkańców Terespola (Katarzyna Tabulska, Łukasz Chmielewski, Renata Nowicka, Krystyna Pucer) i Białej Podlaskiej (min.: Andrzej Rabczewski, Marian Wardzyński, Ireneusz Melanczuk, Radosław Wsuł, Marcin Jaskólski, Andrzej Plandowski, Karol Walczuk – reprezentujący ZK) bieg także był wyjątkowym wydarzeniem. Dość liczna grupa (oprócz wymienionych) stanęła na starcie, w dobrym czasie i dobrej kondycji wszyscy dotarliśmy do mety.

W ten właśnie sposób, na sportowo, po raz kolejny uczciliśmy Narodowe Święto Niepodległości. Nagrodą na mecie były przepiękne medale.

cheba dnia November 11 2014 23:02:21 0 Komentarzy · 850 Czytań · Drukuj
POWIATOWA LIGA LEKKOATLETYCZNA, 10.10.2014, BIA?A pODL
ZDJĘCIA Z ZAWODÓW JUŻ DOSTĘPNE W GALERII,

WYNIKI POWIATOWEJ LIGI LA:
DZIEWCZĘTA:

1. LO Wisznice – 1077pkt
2. ZS Małaszewicze – 968pkt
3. LO Międzyrzec – 934pkt
4. LO Terespol – 929pkt

100m – Patrycja Daniluk – 14,83 – 100pkt,
Natalia Pietrusik – 15,66 – 82pkt
400m – Agata Marzec – 74,84 – 73pkt
Monika Wysokińska – 76,2 – 67pkt
800m – Dominika Gawryluk – 3:02, 07 – 46pkt
Klaudia Chomiuk – 3:02,01 – 45pkt
Kula: Natalia Klamerek – 6,96 – 113pkt
Klaudia Jakuszko – 6,86 – 112pkt
W dal: Sylwia Kotowska – 4,11 – 97pkt
Wiola Stępień – 4,25 – 103pkt
4x100: Kotowska, Stępień, Marzec, Daniluk – 58,39 – 91pkt
CHŁOPCY:
1. ZS Małaszewicze – 1124pkt
2. LO Międzyrzec – 985pkt
3. LO Terespol – 974pkt
4. LO Wisznice – 940pkt
5. ZSCKR Leśna – 817pkt

100m – Marek Piskorz – 12,52 – 104pkt
Krzysztof Krzysztofowicz – 12,68 – 98pkt
400m – Jakub Żukowski – 58,35 – 95pkt
Aleksander Grzęda – 60,04 – 83pkt
1500m – Patryk Roślik – 5:03,56 – 38pkt
Damian Dekiert – 5:10,93 – 30pkt
Kula – Mateusz Sikora – 10,56 – 119pkt
Dawid Nazaruk – 10,24 – 115pkt
W dal – Bartek Terpiłowski – 5,53 – 97pkt
Wojtek Kozak – 5,93 – 91pkt
4x100m – Kozak, Żukowski, Krzysztofowicz, Piskorz – 48,73 – 104pkt

Do finału Rejonu awansowały po dwie najlepsze drużyny w kategorii dziewcząt i chłopców.

cheba dnia October 10 2014 15:10:59 0 Komentarzy · 677 Czytań · Drukuj
Biegnij Warszawo 5.10.2014 r.
POBIEGLI Z WARSZAWĄ!

Biegnij Warszawo z PKO Bankiem Polskim to impreza sportowa z wielkimi tradycjami. Jest największym polskim biegiem masowym. W 2009 roku została uznana za najlepsze wydarzenie sportowe w Warszawie. Od 2010 roku biegaczom towarzyszą piechurzy uczestniczący w akcji Maszeruję Kibicuję. Motywem przewodnim imprezy jest wspólne przebiegnięcie ulicami Warszawy dystansu 10 kilometrów przez uczestników ubranych w identyczne koszulki. Najważniejszym celem Biegnij Warszawo z PKO Bankiem Polskim jest promocja biegania jako najprostszej formy ruchu, a także zachęcenie mieszkańców Warszawy oraz całej Polski do aktywnego spędzania wolnego czasu.
5.10.2014 r Warszawa przywitała uczestników szóstej edycji piękną słoneczną pogodą. Na starcie do biegu stanęło około 9000 zawodników z 20 krajów. Kto nie czuł się na siłach, by biec 10 km, mógł maszerować na dystansie 5 kilometrów. Z tej możliwości skorzystało półtora tysiąca osób, które "poprowadził" zdobywca czterech złotych medali olimpijskich w chodzie sportowym Robert Korzeniowski wraz z 10-letnią córką Rozalią.
Zwyciężył Kenijczyk David Metto. Trasę długości 10 km pokonał w 28.58. W gronie kobiet triumfowała jego rodaczka Gladys Kiprotich – 33.13.
Tradycyjnie nie mogło zabraknąć mieszkańców Terespola i okolic. Bardzo dobrze spisał się Paweł Caban, który pobił swój rekord życiowy: 39,39 i zajął 135 miejsce. Renata Nowicka „zeszła” poniżej 50 sekund, przybiegła 2265, a wśród nauczycieli na I miejscu. Dobrze spisał się również Łukasz Chmielewski (54,57), który zameldował się na 3987 pozycji. Gorzej wypadła Krystyna Pucer, która do mety dotarła tylko dzięki silnej woli, ale tłumaczy ją kontuzja.

Na mecie otrzymaliśmy medale, które stanowią element nagrody i olbrzymiej satysfakcji z uczestnictwa w tych niesamowitych zawodach!


cheba dnia October 05 2014 23:41:29 0 Komentarzy · 761 Czytań · Drukuj
Powiatowe Sztafetowe Biegi Przełajowe, Wisznice
Powiatowe Sztafetowe Biegi Przełajowe, 30 września 2014r., Wisznice

Czwarte miejsce zajęły dziewczęta Liceum Ogólnokształcącego im. Bohaterów Warszawy w Terespolu w rozegranych 30 września 2014 r Powiatowych Sztafetowych Biegach Przełajowych w Wisznicach. Jednak ważne, że podjęły walkę i pomimo kłopotów kadrowych wystartowały. Nie można im odmówić charakteru, skóry łatwo nie sprzedały, przegrały po heroicznej walce.
Do zawodów przygotowywała je Renata Nowicka.

Barwy szkoły reprezentowały:
Wioleta Stępień, Agata Marzec, Magda Wysokińska, Patrycja Danieluk, Ola Drobysz, Luiza Czurak, Klaudia Trzaskalska, Klaudia Piwniuk, Klaudia Chomiuk, Dominika Gawryluk.

Wygrały dziewczęta z LO Wisznice, przed ZS Janów Podl. i ZS Małaszewicze, piąte były dziewczęta z LO Międzyrzec Podlaski.
Zwycięzcom życzymy sukcesów na wyższych szczeblach!

cheba dnia September 30 2014 15:10:45 0 Komentarzy · 692 Czytań · Drukuj
Dar Piotrka Szyszkowskiego dla Klubu Olimpijczyka
Klub Olimpijczyka
Przy Zespole Szkół Ogólnokształcących nr1 w Terespolu


W pamiętnym dniu 2 czerwca 2008 roku będąc w Paryżu na turnieju wielkoszlemowym Roland Garros miałem ogromny zaszczyt spotkania z ikoną tenisa Rogerem Federerem. Z jego rąk otrzymałem wyjątkową pamiątkę – tenisową piłkę wraz z autografem samego mistrza.

Roger Federer jest złotym medalistą olimpijskim w grze podwójnej (Pekin 2008) oraz mistrzem olimpijskim w grze pojedynczej (Londyn 2012). Jest zwycięzcą 17 turniejów wielkiego szlema, co jest rekordem wszech czasów. Oprócz splendoru sportowego na szczególną uwagę zasługuje jego dżentelmeńska postawa na korcie jak i poza nim.

Przekazując Państwu dar w postaci piłki tenisowej pragnę z głębi serca wyrazić moją nieskrywaną dozgonną wdzięczność za trud dydaktyczno – wychowawczy oraz przekazane uniwersalne wartości, którymi zostałem szczodrze obdarowany.

Pragnę, aby ta rzecz była bodźcem inspirującym do przekuwania marzeń w szczytne czyny życia codziennego, aby była motywem do kształtowania pozytywnych cech charakteru, a nade wszystko, aby była mobilizacją do szlachetnego życia w prawdzie, dobru i pięknie, które to stanowią o wysokiej kulturze osoby i społeczeństwa.

Droga młodzieży, niech Wasz duch sportowy bierze czynny udział w przekazywaniu tożsamościowego kodu kulturowego wyrażającego się w chlubnych narodowych imponderabiliach: Bóg, Honor, Ojczyzna!

Piotr Szyszkowski
Matura 1988

Siedlce – Terespol, 27 września 2014 r. w jubileuszu 70 lecia Liceum Ogólnokształcącego im. Bohaterów Warszawy w Terespolu, w roku kanonizacji Jana Pawła II, w 75 rocznicę powstania Polskiego Państwa Podziemnego oraz 70 rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego.

cheba dnia September 29 2014 18:17:54 0 Komentarzy · 899 Czytań · Drukuj
Strona 19 z 40 << < 16 17 18 19 20 21 22 > >>
Logowanie
Nazwa Użytkownika

Hasło



Nie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
Ankieta dla Użytkowników
Brak zawartości dla tego panelu
Shoutbox
Tylko zalogowani mogą dodawać posty w shoutboksie.

Brak postów.
Copyright © 2008 by patryk18duch