XIV Sejmik Klubów Olimpijczyka, Regionalnych Rad Polskiego Komitetu Olimpijskiego i Szkół polskich Olimpijczyków, Inowrocław, 21-23.09.2012r.
Dodane przez cheba dnia September 25 2012 12:28:06
XIV Sejmik Klubów Olimpijczyka, Regionalnych Rad Polskiego Komitetu Olimpijskiego i Szkół polskich Olimpijczyków, Inowrocław, 21-23.09.2012r.

Inowrocław okazał się być niezwykle gościnnym gospodarzem Sejmiku. Organizatorzy na czele z prezydentem Ryszardem Brejzą, sprawili, że goście, którzy do Inowrocławia przyjechali z całego kraju czuli się w Inowrocławiu wspaniale! Duży wkład w sprawne przeprowadzenie Sejmiku miała Służba Więzienna. Hasłem przewodnim było: „Rola sportu w procesie wychowania".

Sejmik w Inowrocławiu już tradycyjnie stał się miejscem wymiany doświadczeń, a także okazją pochwalenia się sukcesami jakie poszczególne terenowe ogniwa ruchu olimpijskiego odgrywają w promowaniu olimpijskich ideałów, zasad fair play czy w upowszechnianiu sportu w ogóle. Rozmowy, prezentacje przygotowanych przez siebie filmów i kolekcji fotografii, wymiana danych adresowych bez wątpienia zaprocentują bliższymi kontaktami poszczególnych klubów, rad regionalnych i szkół i dobrze będą służyć ruchowi olimpijskiemu. Już teraz mowa była o kolejnym podobnym spotkaniu, za dwa lata. Miejsca jeszcze nie ustalono, ale Wiola Zbytek na jubileuszowy, piętnasty Sejmik zaprosiła w imieniu władz do Kalisza Pomorskiego.

Wśród goszczących na Sejmiku był obecny również Klub Olimpijczyka z Terespola reprezentowany przez Kasię Polaczuk i Krystynę Pucer. Gospodarze przygotowali wiele atrakcji towarzyszących Sejmikowi. Były zawody lekkoatletyczne (memoriał Tadeusza Kaźmierskiego) na przepięknym inowrocławskim stadionie (w ceremonii ich otwarcia, obok gospodarzy miasta uczestniczy? sekretarz generalny PKOl Adam Krzesiński); była też wyprawa do pobliskiej Kruszwicy gdzie zwiedzaliśmy Mysią Wieżę i pływaliśmy statkiem po pobliskich jeziorach. Jednak największe wrażenie wywarła na nas wizyta w areszcie śledczym. Poznałyśmy warunki pobytu za murami oraz zasady jego funkcjonowania. Miałyśmy również okazję zapoznać się z działalnością funkcjonującego od lat w miejscowym areszcie Klubu Olimpijczyka „Paragraf”. Dziękujemy w sposób szczególny kpt. Mariuszowi Budnemu i por. Arnoldowi Stankiewiczowi oraz ich przełożonym za tę pouczającą wizytę. Do zobaczenia Rodzino Olimpijska za dwa lata!


Rozszerzona zawartość newsa